Het Amsterdam UMC heeft een onderzoek opgezet om te kijken naar de effecten van het lopen van een marathon op het hart. Voor dit wetenschappelijk onderzoek zoeken ze (mannelijke) deelnemers.
Een onderzoek waarbij het hart voor en na het lopen van een marathon zo uitgebreid in kaart wordt gebracht is uniek in de wereld.
Ben jij:
- Een man tussen de 35 en 50 jaar?
- Loop je in 2021 voor de eerste keer een marathon en is dit de Amsterdam Marathon 2021?
- Ben je gezond?
Dan hebben wij jou nodig!
Mensen die COVID-19 hebben gehad worden extra aangemoedigd om mee te doen.
Ben je geïnteresseerd om deel te nemen en voldoe je aan bovengenoemde voorwaarden?
Neem dan contact op met Tom Wiggers via marathonstudie@amsterdamumc.nl voor meer informatie.
Het onderzoek richt zich alleen op mannen. De wens is om hetzelfde onderzoek in de toekomst ook onder vrouwen uit te voeren.
Deelnemers aan het onderzoek kunnen, indien gewenst, in hun training voor de marathon begeleid worden door een professionele trainer.





ino kalker
Waarom worden oudere mannnen, boven de 60 niet meegenomen in deze studie?Ik ben nu 62 en heb in de afgelopen jaren ruim 10 marathons gelopen. Dit najaar wil ik weer deelnemen aan de Marathon van Amsterdam. Ik denk dat de oudere loper (boven de 60) wellicht ook een interessante groep is in deze studie. Ik ben benieuwd naar uw reactie.
ProRun | Mark
Beste Ino,
Je kan hiervoor het beste even mailen met Tom Wiggers via marathonstudie@amsterdamumc.nl.
Jolanda Verlinde
Jammere dat er alleen onderzoek wordt gedaan naar het effect bij mannen. De laatste jaren is er toch steeds meer aandacht voor dat het hart van vrouwen anders reageert ….
ProRun | Mark
Ha Jolanda,
Dat klopt Jolanda, daarom volgt er nu eerst een studie voor mannen. Er is de wens om het onderzoek daarna te herhalen onder vrouwen. Even geduld nog dus. 😉
Niels de Jong
Ik heb mij aangemeld, 40 jaar, eerste keer marathon
Christian Arends
Beste mensen,
Ik ben Christian 40 Jaar
Het is voor mij niet mijn eerste Marathon maar m’n 4e x en loop hem in Rotterdam.
Afgelopen November Covid ’19 gehad 4 weken echt slecht van geweest nu weer op de weg terug om op conditie te komen.
2e marathon tegen een Heatstock aangelopen in Eindhoven tijdens de Marathon van 2018….toe ik aangaf bij de finish dat ik druk op de borst ervaarde gingen de alarmbellen af ……slechte bols/hartslag , zakken vocht toegediend gehad en 2 uur op de EHBO aldaar gelegen.
Hartvalen zit bij ons in de familie
Maar mochten jullie intresse hebben ben ik bereid om me te helpen.
Met vriendelijke groet,
ProRun | Mark
Beste Christian,
Je kan het beste even mailen met Tom Wiggers via marathonstudie@amsterdamumc.nl.
Bart Janssen
Hoi. Hier Bart een man van 38 jaar en ik loop voor het eerst een officier marathon in Amsterdam
ProRun | Mark
Beste Bart,
Dank voor je reactie.
Als je geïnteresseerd bent om deel te nemen aan het onderzoek kan je een mail sturen aan Tom Wiggers op marathonstudie@amsterdamumc.nl.