Odlo warm ontvangen
Vier Prorun lezers hebben voor ons het Odlo ondergoed getest.
Om een artikel toe te voegen aan je leeslijst moet je zijn ingelogd.
[clean-login]
Wil je het artikel "Odlo warm ontvangen" verwijderen uit je leeslijst?
Een paar weken geleden was het november en nog steeds wees de thermometer 15 graden aan. In de plus. De winter viel daarna letterlijk in. De hagelbuien teisterden de hardlopers. De ochtend- en avondtemperaturen kwamen dicht bij het vriespunt. De perfecte omstandigheden om de testers van het Odlo hardloopondergoed op pad te sturen. Hoe zitten de setjes die vier ProRun-lezers ontvingen na onze prijsvraag op Facebook? De ongecensureerde versie.
De twee setjes hardloopkleding van Odlo werden twee weken geleden verstuurd. Zowel de dames- als de herenuitvoeringen zijn stevig getest. De eerste indrukken bleken al positief. De verpakking werd opengehaald en meteen gingen de vingers er overheen.
Is dit ondergoed?
“Wat meteen opviel toen we de shirts uit de verpakking haalden, was de mooie kwaliteit en het fraaie uiterlijk. De benaming ‘ondergoed’ doet het shirt tekort, het is ook zo een mooi, zelfs stoer shirt om te zien. Het is niet doorschijnend, wat vooral voor dames heel prettig is. Wel schrikken we even als we lezen dat dit shirt voor hardlopen is bij temperaturen tussen -15C – 25C! Het is op dat moment overdag nog 15 C.”
Gelukkig daalden de temperaturen toch en konden de testers hun kilometers maken.
Sterk zonder schuurplekken
“Lekker warm, vocht opnemend en ook ademend. Naast bovengenoemde functionaliteit hebben de shirts ook leuke prints – niet saai zwart, maar verschillende motieven – en zaten de shirts ook super lekker. Ze voelden aan als een tweede huid en zelfs bij vochtige weersomstandigheden bleef het lekker zitten en hebben we geen schuurplekken opgelopen (wat bij andere shirts wel eens het geval is).
Bijkomend voordeel is dat de shirts uit elkaar gehouden kunnen worden door een subtiel kleurverschil. Altijd handig in een huishouden met meerdere sporters. De shirts worden hierdoor niet meer door elkaar gehaald.
Kortom het Evolution Warm Underwear shirt van Odlo is een prima shirt voor alle lopers tijdens de koude winter maanden. Wij zijn zelfs voornemens een extra shirt aan te schaffen. Met eentje gaan we het niet redden en de ‘oude’ thermoshirts gaan nu de deur uit.”
Trainen voor Enschede
“Op zaterdag 21 november gaan we een duurloop van 20 kilometer lopen met de clinicgroep, ter voorbereiding op de Marathon van Enschede volgend jaar. De temperatuur is gezakt naar circa 5 Celsius en volgens buienradar is er kans op een buitje onderweg. We besluiten beiden om het thermoshirt aan te trekken, met daarover een heel dun jasje. Het shirt voelt heerlijk aan en staat mooi, bijna jammer om het onder het jasje te verbergen. Het shirt is mooi lang en bedekt de rug goed, zeker wanneer je het ‘in de broek’ draagt, zodat deze niet koud kan worden. Even is er nog twijfel over het aantrekken van handschoentjes, maar dat is niet per se noodzakelijk. De mouwen van het shirt zijn lang en daardoor kun je je handen er voor de helft mee bedekken en dat is voldoende voor warme handen. Tevergeefs zoeken we nog even naar duimgaten, maar die blijken er niet te zijn (misschien een tip voor een volgend ontwerp?).
In het begin van de loop hebben we het snel warm, maar gelukkig wordt het niet té warm. Wel ritsen we de jasjes nog wat open voor wat meer ventilatie. Als het later begint te miezeren, kan de rits weer dicht en is het net warm genoeg. Na afloop valt op dat het shirt nog redelijk droog aanvoelt. Het zat heerlijk en we hebben nergens last gehad van irritaties, schuurplekken of andere ongemakken. Positief punt vind ik ook de halslijn, persoonlijk houd ik niet van shirts die erg hoog zijn in de hals. We zijn heel erg blij met dit mooie shirt en zullen het zeker vaak gaan dragen deze winter, tijdens de vele kilometers die we nog gaan maken in aanloop naar de marathon!”
Meer informatie over deze kledingset van Odlo vind je
hier
Met dank aan de vier ProRun testers:
Lydia van den Akker en Hans Ruiterkamp
Frank de Ruiter en Marjan de Ruiter Abma