Stryd Duo: een pod op je rechter- én linkerschoen

Stryd Duo: een pod op je rechter- én linkerschoen

Nieuws vanuit het Amerikaanse Boulder: Stryd lanceert Stryd Duo en Stryd Footpath. Een extra footpod, nog meer data om je trainingen en wedstrijden te analyseren en een grafische weergave van je looppatroon.

Stryd Duo

Lopers die al bekend zijn met de vermogensmeter van Stryd weten dat je aan één footpod voldoende hebt. Deze kan zowel op je rechter- als op je linkerschoen worden geplaatst. Vanaf begin november is het mogelijk om een tweede pod op je andere schoen te plaatsen en de twee pods aan elkaar te koppelen. Hier heb je vooral iets aan na je training of wedstrijd. Het systeem van Stryd geeft je nog meer data om te analyseren, specifiek de verschillen tussen links en rechts. Dit zijn de 5 nieuwe ‘metrics’ van Stryd:

  • Ground Contact Time Balance
  • Vertical Ratio
  • Vertical Oscillation Balance
  • Leg Spring Stiffness Balance
  • Impact Loading Rate Balance

Je hebt hiervoor geen Membership van Stryd nodig.

Stryd Footpath

Tegelijk met Stryd Duo is er nog een ontwikkeling: Stryd Footpath, een nieuwe tool in je PowerCenter. Het geeft je een grafische weergave van je looppatroon, van elke seconde, met profielen vanaf de zijkant, achterkant en bovenkant. Met Styd Footpath kun je op 5 gebieden voordelen halen, zo stelt Stryd:

  • Blessures: Volg je herstelproces door subtiele veranderingen in je voetbewegingen te analyseren terwijl je herstelt van een blessure. Vergelijk patronen van voor je blessure en tijdens je herstelperiode.
  • Vermoeidheid: Monitor hoe en wanneer je vermoeid raakt tijdens je trainingen, zodat je je training kunt aanpassen om vermoeidheid tegen te gaan.
  • Looptechniek: Analyseer en visualiseer de impact van je oefeningen voor je looptechniek om te bepalen of ze de beoogde voordelen opleveren.
  • Schoenen: Observeer hoe verschillende schoenkeuzes je looppatroon veranderen en bijdragen aan en invloed hebben op je hardlopen.
  • Prestaties: Visualiseer je looppatroon om persoonlijke factoren te bepalen van hoe je looppatroon verandert als je prestaties veranderen.

Om de Footpath tool te kunnen gebruiken is een Stryd Membership van € 9,99 per maand nodig. Als je geen Membership hebt worden je looppatronen wel opgeslagen, zodat je deze later alsnog kunt analyseren als je besluit een Membership af te sluiten bij Stryd. Footpath werkt daarnaast alleen met 2 Stryds (Stryd Duo).

Stryd Footpath

Beschikbaar vanaf begin november

Begin november voert Stryd een update door in de app, waarmee je 2 Next Gen Stryds* aan elkaar kunt koppelen. Vanaf dat moment zijn de nieuwe gegevens van Stryd Duo en Stryd Footpath beschikbaar in de app en je PowerCenter.

Het is een interessante ontwikkeling binnen Stryd welke we met belangstelling gaan volgen. Met ProRun gaan we uitgebreid testen en verslag doen van onze bevindingen.

Wat kost dat?

Met een prijs van € 269 kost een enkele Stryd al veel geld, wil je gebruik maken van Stryd Duo dan heb je nóg een pod nodig. Heb je al een Stryd? Dan kun je jouw tweede Stryd kopen met 20% korting (€ 215). Heb je nog geen Stryd of een ouder model, dan kun je twee Stryds bestellen voor € 459. Dit is inclusief een Stryd Membership van 12 maanden.

Het is mogelijk om eerst één Stryd aan te schaffen en op een later moment een tweede. Met de app van Stryd is het mogelijk om de 2 Stryds aan elkaar te koppelen en gebruik te maken van Stryd Duo.

* De Next Gen Stryd is het huidige model van de Stryd. Dit model is sinds november 2022 op de markt. Heb je een oudere Stryd, dan is deze niet geschikt om te gebruiken met Stryd Duo en Stryd Footpath.

Reageer op dit artikel

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

17 reacties

  • Miel Kal

    Hoe ziet het scherm van de Apple Watch Ultra er uit, als een ‘Stryd-Duo’ is gekoppeld aan de Apple Watch Ultra? (Schermaam: ‘Structured Workout Executing Screen’). Hoe worden de schermen van de linker- en rechter-voetpod op de Apple Watch Ultra gepresenteerd?

    • John Eising

      Hi Miel, Je ziet in het scherm van de Apple Watch 1 vermogensgetal. Wel zie je bij het koppelen voor de loop twee groene bolletjes, zodat je kunt zien dat beide Stryds zijn gekoppeld.

  • Alex Nieuwenhuijzen

    Ik heb al de next gen foodpod, heb goede ervaringen ermee . Maar wat gaat de gamechanger worden?

  • Sander Paap

    Begrijp ik goed dat Footpath alleen beschikbaar komt als je twee Stryds hebt? Het zou toch ook zinvol zijn om te wisselen van voet met 1 Stryd en dan de grafieken te vergelijken?

    • John Eising

      Hi Sander, dat klopt. Je hebt twee Stryds nodig. Wel een goede vraag over het wisselen van één Pod.

  • Joachim

    Ben benieuwd!
    Begrijp ik nu goed dat Stryd Duo ook de accuratie van de powermeting verhoogt?

    • ProRun | Mark

      Ha Joachim, ja de ontwikkelaars van Stryd stellen dat 2 aan elkaar gekoppelde Stryds, door een hogere responsiviteit, een accuratere berekening van het vermogen oplevert. Wij zijn ook erg benieuwd!

      • Joachim

        Ha Mark,
        Dank voor je reactie. 🙂

  • Rob

    De Stryd footpod lijkt qua data heel veel op de Milestone pod. Is niet meer leverbaar, jammer want voor maar €30,- kreeg je heel wat nuttige data over de beweging van je voeten. En dat gaf weer stof tot overdenking. De Stryd is dan weer een prijzig speeltje ?

    • ProRun | Mark

      Ha Rob, de Milestone pod was/is inderdaad een mooi apparaatje. Deze pod doet echter niets met vermogen, dat is natuurlijk wel waar Stryd het verschil mee maakt.

  • Joop

    De wet van de afnemende meeropbrengsten doet me deze ontwikkeling aan denken. De “oude Stryd” heb ik veel plezier van gehad, dit kost weer behoorlijk wat meer 🙁

    • ProRun | Mark

      Ha Joop, gelukkig werkt alles met 1 Stryd ook nog prima. We zijn wel benieuwd naar de meerwaarde van 2 Stryds en gaan met ProRun zeker verslag van doen van onze bevindingen.

  • Raymond

    Als je een tweede Next Gen stryd koopt, krijg je naast de 20% korting, ook een jaar membership?

    • ProRun | Mark

      Ha Raymond, bij een Stryd krijg je standaard 6 maanden Membership, door middel van een code die wordt meegeleverd. We weten nog niet of/hoe dit kan worden verlengd naar een jaar.

      • Martin Wallet

        Interessante vraag.
        Ik heb al de next gen en een jaar MEmbership.
        Maar hoe werkt het dan met de de 6 maanden gratis membership?
        Krijg je deze dan als eenmalige korting verwerkt?
        Dan overweeg ik wel een tweede aan te schaffen 🙂

        • Maurice Magis

          Ja, je krijgt die 6 maanden als korting van €60 op je volgende jaarincasso gecrediteerd. Met andere woorden je betaalt dan bij de volgende incasso €60 minder. Je moet dan een mail sturen naar support@stryd.com en de vouchercode doorsturen, dan voegen zij de credit handmatig toe.

          • Martin Wallet

            Netjes!
            Dan heb ik geen excuus meer om hem niet te bestellen.
            Bedankt voor je snelle reactie!

De beste looptips en inspirerende artikelen elk weekend in je mailbox?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en mis niets!

Ha loper, graag even je aandacht. Op ProRun doen we dagelijks ons best om je te informeren, motiveren en inspireren. We bieden je handige tools, zoals de hardloopkalender, runlog en calculator.

Dit vraagt tijd en geld. Trakteer ons op een kop koffie en € 2,50. Iets meer mag natuurlijk ook.

Dan schrijven en bouwen (en lopen) wij verder.

Alvast bedankt!

Meer uit Gadgets & Gear