German Silva : Succesrecept Van Een Winnaar

Inspirerend interview met New York marathon winnaar German Silva over het stellen van doelen en bereiken van succes! Must read story!

Als hardloper heeft hij een waslijst aan internationale kwalificaties en overwinningen. Hij is tweevoudig winnaar van de New York Marathon. Hij vertegenwoordigde Mexico twee keer in de Olympische spelen, en naast zijn eigen prestaties bracht hij ook als coach andere lopers tot overwinningen. Redenen te over om met German Silva te praten over het bereiken van succes. Op grond van zijn jarenlange ervaring heeft hij zijn eigen systeem om succesvol te zijn op elk gebied, en hij deelde met ons de peilers waarop dat systeem is gebouwd.

Love comes first
Ik heb in mijn leven geleerd dat je om gelukkig te zijn een paar aspecten in het leven nodig hebt. Voor mij persoonlijk is het heel simpel en duidelijk. Liefde komt daarbij op de eerste plek.

Love comes first. I learned to love what I do and I learned to love the people around me – GermanSilva

Ik heb geleerd om dat te doen waar mijn hart ligt, en de mensen om me heen lief te hebben. Het gevolg is dat ik heel veel liefde ontvang. En als dat je basis is dan weet je altijd wat goed is voor je en wat niet. Dan leef je (weer) op je intuïtie. We leven in een wereld waar heel veel mensen het gevoel met hun intuïtie kwijt zijn. We werken zo hard en zijn zo druk met het dagelijks leven dat we geen tijd meer hebben voor wat echt belangrijk is. Veel mensen zijn volledig los van hun intuïtie. Daardoor ervaren ze heel veel problemen in hun leven waar ze niet los van kunnen komen. Ze bevinden zich in de ‘rat race’. Sporten, en met name hardlopen kan mensen weer in contact brengen met hun intuïtie, met hun menselijke instincten. Hardlopen is niet alleen maar een sport, het is een taal. Niet allen verbaal, maar ook een lichaamstaal. Een taal die je helpt succes te behalen in het leven, zelfs wanneer je geen enkel wedstrijd wint.

Running is not a sport, it’s a language – @GermanSilvaEU

Mijn vader leerde me de taal van intuïtie toen ik nog jong was. Ik liep al regelmatig hard toen hij me op een dag mee naam om sinaasappelen te verkopen. Hij leerde me mensen te beoordelen en te vertrouwen. Zo kwam er eens iemand voorbij die 100 kilo sinaasappelen wilde hebben en pas later wilde betalen. Mijn vader sprak met de man, wist dat het o.k. was en gaf ze mee! Zo was er ook een keer dat we samen naar de markt gingen en hij me achter liet met 5000 kilo sinaasappelen die verkocht moesten zijn als hij na 5 dagen terug zou komen. Ik dacht dat het me nooit zou lukken tot ik het voorbeeld van mijn vader herinnerde. Ik vond wat jongens die ik wat sinaasappels te eten gaf. Toen ik ze iets beter kende vroeg ik ze of ze geïnteresseerd waren om geld te verdienen. Natuurlijk wilden ze dat. Ik gaf ze elk een karretje met sinaasappels mee om te verkopen. Ze hadden er lol in en kwamen terug met geld en vroegen om meer sinaasappels. De volgende ronde betaalden ze me wel vooruit. Dat is wat ik bedoel met intuïtie. Door te oefenen op je gevoel te vertrouwen kom je tot oplossingen die je anders niet durft te bedenken. Zo los je problemen op en ga je uitdagingen aan.

Gezond verstand
Op de tweede plaats moet je je gezond verstand gebruiken om gelukkig te kunnen zijn. Iedereen heeft verstand en een vorm van intelligentie. De vraag is alleen hoe je dat inzet. Vaak wordt het alleen gebruikt om in de eigen behoeften te voorzien, zonder rekening te houden met anderen. Soms zetten we het zelfs ten nadele van anderen in. Het is erg belangrijk hoe je de gaves die je in het leven hebt gekregen inzet. Als je kunt vertrouwen op je intuïtie weet je welke mensen goed voor je zijn en welke niet. Aan wie besteed je jouw tijd en energie, en wie laat je beleefd maar bewust uit je leven? Dat is een karaktereigenschap van hardlopers. Ze vechten niet ten koste van anderen. Je vecht niet tegen anderen om te winnen. Wanneer iemand je verslaat dan heb je daar respect voor omdat hij beter is dan jou, omdat hij zijn gaves beter heeft ingezet.

Train je zelf met tegenslag
Of je nu ‘s morgens hardloopt of de dag begint met een wandeling om de hond uit te laten, of je nu hard rent of langzaam: beweging is belangrijk. Het geeft je een enorm goed gevoel waarmee je de dag begint. Het verrijkt je. Ik ben spiritueel aangelegd en geloof dat we ons zelf voortdurend moeten voeden met het behalen van doelen en successen. Elke run levert je die momenten van overwinning. Je overwint je tegenzin, het slechte weer, je wordt sneller, je verbaast jezelf met het doen van een zware oefening. Door op die manier je dag te beginnen ben je klaar om de uitdagingen van de dag aan te kunnen. Je traint jezelf in het omgaan met weerstand. Wat je ook doet, of je nu architect bent, ondernemer, politicus of wat dan ook de combinatie met actief bewegen helpt iedereen om meer geluk te ervaren. Op deze manier geniet ik van elke marathon die ik loop, zelfs van de marathons die ik niet uitloop. Omdat ik mezelf leer kennen. Ik leer mijn lichaam kennen. Ik leer waar mijn fysieke en mentale grenzen liggen. En die kennis gebruik ik in mijn volgende uitdaging, het maakt niet uit of dat nu een volgende marathon is of iets in het dagelijks leven.

You have to train your mental muscles. Winning is a mental battle – @GermanSilvaEU

Zet je doelen ver
Ik heb geleerd om mijn doelen ver te stellen zodat er tijd is voor training. Toen ik 18 was moest ik voor mezelf kiezen wat ik ging doen met mijn leven. Wilde ik in het bedrijf van mijn vader verder opgroeien, of wilde ik hardlopen? Ik wist dat mijn hart bij hardlopen lag maar had geen idee of ik daar mijn brood mee kon verdienen. Mijn vader geloofde het zelfs niet, hij had nog nooit iemand zien leven van het hardlopen. Ik besloot mijn hart te volgen en gaf mezelf 3 maanden om geld te verdienen met een hardloopwedstrijd. Dus zocht ik een wedstrijd uit met voldoende prijzengeld: 10.000 pesos voor de eerste plaats, 6.000 voor de tweede en 4.000 voor de derde. Ik moest van mezelf in de top 3 eindigen om van het prijzengeld mijn huur en brood op de plank te kunnen betalen. Dus op dat doel zette ik mijn focus, ik trainde en bereidde me voor. Ik werd tweede en besloot van hardlopen mijn leven te maken. Dit was waar mijn hart lag.

Set a goal, focus, prepare consistently and succeed. That is the rule of life – @GermanSilvaEU

En ik leerde om doelen voor 3 maanden te stellen. Dus ik investeerde opnieuw 3 maanden om geld te verdienen voor mijn training. Veel hardlopers in Mexico vandaag de dag weten niet hoe ze een doel moeten stellen voor de lange termijn. Ze lopen elk weekend. Door elk weekend voor een overwinning te gaan bouwen ze geen conditie op. Met alleen lopen bouw je geen conditie op. Je hebt rust nodig om te herstellen. Je traint en je rust. Er is altijd groei, en dan weer rust. Je hebt altijd een doel nodig om naar toe te werken. Ook in bedrijven stel je doelen. Bijvoorbeeld voor een periode van 5 jaar. In die periode werk je hard om er een succes van te maken. Dan pauzeer je en stel je een nieuw doel. Dat is de spelregel van het leven.

Droom en zet door
Wees consistent bij het bereiken van je doelen. Veel mensen beginnen gemotiveerd maar raken die motivatie onderweg kwijt. Dan slaat de angst toe dat ze hun doel niet kunnen halen en stellen ze hun doel bij naar ‘ meer realistische’ doelen. Zo worden ze een van de velen die mislukken om hun doel te halen.
Neem een voorbeeld aan kinderen, ze zijn het mooiste voorbeeld van durven te dromen en groots denken. Ze willen president worden, of topvoetballer of piloot. En daar komen ze voor in actie, als hun dromen niet in de kiem worden gesmoord door een volwassene.
Ik zag als kind de Olympische spelen op televisie. Dat was mijn droom. Mijn land vertegenwoordigen op de Olympische spelen en het volkslied horen spelen voor mij! De vlag van mijn land zien hijsen en een medaille mee naar huis nemen. Dat beeld zorgde er voor dat ik gemotiveerd was om te trainen en door te zetten, keer op keer.

Many people fail by changing to ‘more realistic’ goals along their way – @GermanSilvaEU

Realistisch zijn is belangrijk maar betekent iets anders. Voor mij betekende realistisch zijn investeren in een fysiotherapeut en goede voeding. Als ondernemer kun je ook niet zeggen dat je niets investeert. Dus ik was mijn onderneming, ik investeerde in mezelf. Als ik geblesseerd was investeerde ik in rust en fysiotherapie. In het begin investeerde ik 3 uur heen en 3 uur terug reizen voor een train van een uur. Ik investeerde in een coach om mij de juiste dingen te leren en ik werkte hard. En dat bracht mij overwinningen die onbeschrijfelijk waren. Niet omdat ik als eerste de finish overkwam maar vanwege het werk dat ik er in had gestopt. Het harde werk maakte de overwinning zo mooi. Ik kan het niet beschrijven zo mooi. En door de oefening had ik het al gezien, ik had het al ervaren en gevisualiseerd.

Wanneer ik voor een marathon trainde was de zwaarste workout een interval van 15 keer 1 kilometer met telkens een rust van 200 meter of 1 minuut. Al mijn intervallen moest ik lopen binnen 3 minuten en de laatste moest altijd de snelste zijn. Als ik dan de baan op stapte wist ik dat het zwaar zou zijn. Ik had angst en de wil tegelijk om het aan te gaan. En als ik het eenmaal gedaan had was daar de voldoening die je kunt vergelijken met winnen. Daarom was het winnen van een marathon geen nieuw gevoel. Ik had mijn wil getraind. Als je hardloopt om te winnen is het een fysieke en mentale strijd en ik heb meer wedstrijden mentaal dan fysiek gewonnen. Ik kon naar mijn concurrent kijken en zien dat ik zou winnen. Net als in het dagelijks leven, de overwinning zit tussen je oren.

Wil je meer weten over German Silva of wil je door hem getraind worden? Bezoek dan zijn website

Roy van den Anker

Dit artikel is met toestemming overgenomen van de website successgeneration.nl

De beste looptips en inspirerende artikelen elke vrijdag in je mailbox?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en mis niets!

Meer uit Inspiratie