Gezond met Karen: havermeel crackers met avocado spread

Ze zijn snel gemaakt en lekker voedzaam. En met maar liefst 3 basis ingrediënten.

Wil je een lekker ontbijtje of iets lekker voor de lunch? Dan moet je deze crackers van havermeel echt even proberen. Ze zijn snel gemaakt en lekker voedzaam. En met maar liefst 3 basis ingrediënten.

Belegd met de zoete avocado spread is dit echt weer een feestje.
Wie zegt dat gezond eten saai is?

Ingrediënten:
– 150 gram havermeel 
– 3 eieren
– 50 ml warm water
– Handje pompoenpitten 

Ingrediënten avocado spread:
– 1 banaan
– 1 avocado 
– Klein beetje honing 
– Snufje kaneel
– 1/2 limoen

Aan de slag:
Verwarm de oven voor op 170 graden en bekleed een bakplaat met bakpapier.

Doe de havermeel met de eitjes en het water samen in een kom.
Kneed alles goed door mekaar  tot één grote bal. Leg de bal op het bakpapier en pak een deegroller. 
Leg op de bal voordat je het uitrolt nog een vel bakpapier zodat het niet vastpakt aan de deegroller. Rol nu tot een groot plat vierkant. Snijd dan mooie vierkante crackers. Als laatste druk je er nog per cracker een paar pompoenpitten in. Dan kunnen de crackers in de oven voor 30 minuten.

Nu gaan we verder met de spread. Schil de banaan en avocado en prak dit met een snufje kaneel en wat honing door mekaar. Knijp er sap van een halve limoen doorheen. Als de crackers na 30 minuten klaar zijn laat je ze even afkoelen. Als ze afgekoeld zijn, beleg je ze met deze heerlijke spread.

Eet smakelijk!

De beste looptips en inspirerende artikelen elke vrijdag in je mailbox?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en mis niets!

Meer uit Voeding